Egy japán közmondás szerint egy remek tanárral töltött egyetlen nap többet ér, mint ezer évnyi szorgalmas tanulás. Ismert a mondás, miszerint a hálás szív mágnesként vonzza a csodákat. Természetesen nem árt, ha a gyerekeinkben mi, édesanyák és édesapák is igyekszünk kialakítani a hálás lelkületet, és nem pusztán a csodát várjuk. A csodát csak példaadással lehet elérni.
Szülő-pedagógus-gyermek együttes készségének kell meglennie ahhoz, hogy a „mindenért hálás vagyok” hozzáállás kialakuljon gyermekeinkben. Ha bármelyik láncszem hiányzik, már nem az a személyiségjegy alakul ki, amire annyira vágyik mindenki. A jó pedagógus nemcsak oktat, hanem különleges szeretettel veszi körül tanítványát. Együtt örül a sikereinek, a nehéz helyzetekben utat mutat neki, tanácsot ad, új lendületet, amivel úrrá lehet a rá leselkedő kudarc felett, ami életünk során kikerülhetetlen, de nem megoldhatatlan. S mivel lehetne kifejezőbben köszönetet mondani az említett tanároknak, mint egy Háladíjjal, amit valóban az a szülői szándék hívott életre, hogy segítségével maximálisan kifejezzük a velük szemben a részünkről, szülők részéről megnyilvánuló köszönetünket.
Ezzel a díjjal azokat a pedagógusokat szeretnénk reflektorfénybe állítani, akikért hálásak vagyunk. Akik tehetségükkel, odafigyelésükkel, a gyermekekkel szembeni – jó értelemben vett – alázatukkal olyan szeretetteljes közeget tudnak megteremteni munkájuk során, ahonnan száműzve van a szorongás, a teljesítménycentrikusság, a stressz, s ahol mégis eredményesek lehetnek tanítványaik, s akik sokszor semmit vissza nem várva végzik munkájukat.
Ezzel a díjjal a háláé a főszerep, a háláé, ami boldogságot ad, ami másokat boldoggá tesz. A háláé, ami oly kevés figyelmet kap napjainkban.
A Supersum Háladíj a Supersum Közhasznú Alapítvány által 2024-ben alapított díj, hogy elismerje és megjutalmazza a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei pedagógusok és oktatók kiemelkedő munkáját. A díjhoz díszoklevél, kerámia plakett és 500 000 Ft gyermekekre fordítandó támogatás jár, melyet olyan projektekre lehet fordítani, amelyek hozzájárulnak a példamutató és inspiráló pedagógiai munka folytatásához. A díjra a szülők anonim módon jelölhetik azokat a pedagógusokat vagy oktatókat, akik az elmúlt egy évben innovatív szemlélettel és kiemelkedő közösségformáló tevékenységekkel örvendeztették meg a közösséget. A jelöléshez szükséges a pedagógus vagy oktató neve, tevékenysége, valamint egy részletes indoklás, ami megmagyarázza, miért tartja érdemesnek a jelöltet a díjra, és miért szeretné kifejezni háláját iránta.
A díjat egy 5 fős döntőbizottság fogja odaítélni, a tagok felkérésekor fontos szempont volt, hogy értékteremtő tevékenységet végző, szakmailag elismert személyek legyenek az oktatás minden szegmenséből.
Megkeresésünkre a bizottsági tagságot örömmel vállalta:
– Csizmárné Gede Erika Judit óvodapedagógus, MIÓVI intézményvezető
– Fandl Ferenc színművész
– Mezeiné Varga Éva tanár, nyugalmazott intézményvezető
– Dr. Velkey Imre gyermekideggyógyász főorvos, egyetemi oktató
– Veres Pál gimnáziumi tanár, az országos köznevelési tanács tagja
Balról jobbra: Csizmárné Gede Erika Judit, dr. Velkey Imre, Mezeiné Varga Éva, Fandl Ferenc, Veres Pál